Leica Open Day

Leica Open Day w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL
Warsztaty „Historia smakuje”

Piotr Marek z Leica Store Warszawa po raz kolejny zaprasza na spotkanie z aparatami firmy Leica. W tym roku przywozi do Lublina najnowsze urządzenia niemieckiej firmy. To niepowtarzalna okazja, by w ciągu trzech dni poznać je poznać i oswoić się z klasyczną konstrukcją dalmierza.

Stali uczestnicy warsztatów czekają na Leica M10-R. Czyli dobrze znany korpus, formą i rozmiarami nawiązujący do analogowych aparatów systemu M, został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 40-megapikseli. Leica M10-R to aparat, dzięki któremu przesuwamy granicę perfekcji obrazu jeszcze dalej!

„Potrzebujesz wiary w siebie by wiedzieć, czy idziesz w dobrym kierunku” – mówi Alan Schaller, wiodąca postać współczesnej czarno-białej fotografii. Dla Alana koncepcja kryjąca się za obrazem jest tak samo ważna jak i obraz. Piotr Marek, nauczyciel cierpliwy, na lubelskich spotkaniach uczy tej wiary.

„Historia smakuje” – to temat tegorocznych warsztatów z Piotrem Markiem. W królewskim mieście Lublin uczestnicy warsztatów będą poszukiwać smaku historii miasta. Tych widzialnych i tych niewidzialnych. Poeta Józef Czechowicz, który w latach trzydziestych stał nad rozkopanymi fundamentami kościoła św. Michała (dziś plac Po Farze), napisał, że każdy kto stanie w tym miejscu, może sobie w wyobraźni wyprowadzić kształt kościoła. – Potwierdzam. Będziemy szukać i doświadczać smaków widzialnych i smaków niewidzialnych – mówi Piotr Marek.