Myra Horal & Mateusz Gabor

Ona jest wokalistką zespołu Tryptyk, wydała płytę „Kulturowa rozmowa”, on wirtuozem akordeonu, prywatnie wujem Viki Gabor, z którą koncertuje.

Myra Horal (Mirka Zaziąbło-Hubiak) – to wokalistka folkowego zespołu Tryptyk. W 2019 roku wydała swoją solową płytę “Kulturowa rozmowa”. Płyta składa się z folkowych utworów góralskich, polskich, słowackich i pieśni łemkowskiej. Utwory słowackie tłumaczyła Agata Siemaszko, a łemkowskie Katarzyna Kozak. – Dobór pieśni, wynikający z ukształtowanych przez lata gustów artystki, dał w zestawieniu ciekawą ścieżkę muzyczną – od polskich przez słowackie po łemkowskie utwory o różnorakim kolorycie i tempie – czytamy w recenzjach.

Tryptyk wykonuje muzykę ethno-folkową, jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, gdzie Wojciech Zaziąbło zdobył nagrodę specjalną ,,Złote Gęśle” oraz w Międzynarodowym Festiwalu „Mikołajki Folkowe” w Lublinie.

Mateusz Gabor, pseudonim artystyczny „Cikno”. Wychowanek zespołu “Kale Jakha”. Od 2014 roku założyciel grupy “Cikno Studios” w Wielkiej Brytanii. Koncertował na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Trio Rossenberg, Zespół Pieśni i Tańca Roma, Viki Gabor.
Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Uczył się muzyki bałkańskiej i rumuńskiej u mistrzów w swoim fachu. Aktualnie zajmuje się komponowaniem i aranżowaniem muzyki bałkańskiej, cygańskiej, muzyki pop.

Co wyniknie z połączenia tak odmiennych osobowości i żywiołów, zobaczycie na koncercie. Myra Horal & Mateusz Gabor zagrają na krużgankach Bramy Krakowskiej. To nasza mała scena muzyczna.